12500, Panadura, Sri Lanka
+94 38 2235948
danajee.sca@gmail.com

TOP 10 EXAMINERS 2020

Aqua Kid Award

NoExaminer / Coach & ClubTest completedDistrict
1Janaka Periyapperuma Water Born Swimming Academy780Colombo
2Antony Fernando A & G Swimming Academy530Puttalam
3Shelton Fernando Aqua Fighters Swimming Club470Kalutara
4Ms.Dilshani de Silva Kalutara Aquatic Club360Kalutara
5Thangathurai Somaskanthan SwimBatti Swimming Academy340Batticaloa
6Anura Senanayake Mermaid Swimming Academy320Colombo
7Amila Perera Wawe Swimming Club270Puttalam
8Ahamed Khalid Swim Addu200Addu, Maldives
8Sudesh Namal Nivasie Aquatic Club200Gampaha
10Kithsiri Ihalagamage Dolphin Lifesaving & Swimming Academy170Colombo
NoExaminer / CoachTest completedDistrict
11D.P.S. Weerasinghe160Gampaha
12Gunaweera Manchanayake160Colombo
13Ranil Peiris160Puttalam
14E.D.C. Rohan140Colombo
15Mohamed Fawas140Colombo
16Nilaksha Madusanka130Kurunegala
17V.A. Gunathilaka110Kurunegala
18Janaka Ravilal100Colombo
19Dinesh Crooss90Puttalam
20Sujeewa Nammunige90Colombo
21Wickramalal Jayasekara90Colombo
22D.G. Priyantha80Colombo
23Rohana P. de Silva80Gampaha
24Samitha Senavirathne70Colombo
25Champika Nuwen60Colombo
26J.M. Luxman Sisira60Colombo
27Ms.Darshi Anuruddika60Gampaha
28Srilak Ister peiris60Colombo
29Jagath Senavirathne50Gampaha
30L.A.C.N. Wijesuriya50Colombo
31Lahiru Weerasekara50Colombo
32Baratha Lenora40Kalutara
33Ms.Samudra Perera40Kalutara
34Samitha Fernando40Puttalam
35Suresh Thabrew40Kalutara
36B. Priyadarshana Lal30Gampaha
37Priyantha Pathirana30Rathnapura
38Thedchanamoorthy Rajaselvan30Batticaloa
39Wimalasiri Perera30Kalutara
40Anil Prasanna20Galle
41Chandra Siriwardana20Gampaha
42E.A.D. Nadeesha20Colombo
43H. Prageeth Sandaruwan20Rathnapura
44M. Lal Nishantha20Gampaha
45M.K.E. Lal Fernando20Gampaha
46Ms.Nishika Samaraweera20Colombo
47Ms.Rasika Lakshika20Matara
48Nuwen Wijesiri20Colombo
49Ranjith Perera20Colombo
50D.R. Athukorala10Colombo
51H.G.Buddika Roshan10Polonnaruwa
52H.K. Dilip Kumara10Hambanthota
53H.P.D.A. Weerasekara10Galle
54Indika Julius10Colombo
55J.M. Hemachandra10Kegalle
56Jayanath Navarathne10Kurunegala
57K.D.W. Hewage10Galle
58Kasun W. de Silva10Colombo
59Lahiru Jayasooriya10Matale
60M. Indika Kumara10Ampara
61Maish Mohamed10Addu, Maldives
62Manjula Pathmakumara10Colombo
63Ms.V.A.K. Dilrukshi10Gampaha
64R.A.R. Rajakaruna10Polonnaruwa
65R.B.N. Pushpakumara10Ampara
66Saliya Kulathilaka10Colombo
67Sanjeewa Priyasanka10Kalutara
68Stanly Sirisena10Colombo
69T.D.R. peiris10Gampaha
70Upali Herath10Kandy
71W.S.R. Kalum10Colombo
72W.T. Rathnakumara10Gampaha

Updated List till 31/03/2020

Aqua Youth Award

NoExaminer / Coach & ClubTest completedDistrict
1Anura Senanayake Mermaid Swimming Academy230Colombo
2Shelton Fernando Aqua Fighters Swimming Club200Kalutara
3Antony Fernando A & G Swimming Academy160Puttalam
4Thangathurai Somaskanthan SwimBatti Swimming Academy110Batticaloa
4Ms.Dilshani de Silva Kalutara Aquatic Club110Kalutara
6D.P.S. Weerasinghe DPS Swimming Academy80Gampaha
7Ranil Peiris Dolphin Swimming & Lifesaving Academy70Puttalam
7Samitha Senavirathne Blue Water Swimming Academy70Colombo
9Amila Perera Wave Swimming Club60Puttalam
10Gunaweera Manchanayake GM Swimming Academy50Colombo
10Janaka Periyapperuma Water Born Swimming Academy50Colombo
10Nilaksha Madusanka ACS Swimming Club50Kurunegala
10Thedchanamoorthy Rajaselvan Batti Swimming Club50Batticaloa
10V.A. Gunathilaka Kurunegala Swimming Club50Kurunegala
10Wickramalal Jayasekara Chandra Swimming Academy50Colombo
NoExaminer / CoachTest completedDistrict
16Sudesh Namal40Gampaha
17H. Prageeth Sandaruwan40Rathnapura
18Ahamed Khalid30Addu, Maldives
19Dinesh Crooss30Puttalam
20J.M. Luxman Sisira30Colombo
21Janaka Ravilal30Colombo
22M.A. Lal Nishantha30Gampaha
23Rohana P. de Silva30Gampaha
24Srilak Ister Peiris30Colombo
25Chandra Siriwardana20Gampaha
26E.C.D. Rohan20Colombo
27Jayanath Nawarathne20Kurunegala
28Priyantha Pthirana20Rathnapura
29Samitha Fernando20Puttalam
30Sujeewa Nammunige20Colombo
31Wimalasiri Perera20Kalutara
32Anil Prasanna10Galle
33C.M.M. Rizleen10Ampara
34Champika Nuwen10Colombo
35D. Nirosha Ranasinghe10Rathnapura
36D.C.J. Athukorala10Colombo
37H.G. Buddika Roshan10Polonnaruwa
38H.K. Dilip Kumara10Hambanthota
39H.P.D.A. Wijesekara10Galle
40J.A. Praneeth Sameera10Matara
41J.A.M.A. Senanayake10Colombo
42K.D.H. Susantha10Galle
43K.D.W. Hewage10Galle
44Kithsiri Ihalagamage10Colombo
45Lahiru Weerasekara10Colombo
46M. Rathnamanage10Colombo
47Mohamed Fawas10Colombo
48Ms.Darshi Anuruddika10Gampaha
49Ms.Samudra Perera10Kalutara
50Ms.Sanduni Pathirana10Rathnapura
51R.A.R. Rajakaruna10Polonnaruwa
52R.B.N. Pushpakumara10Ampara
53Ranjith Perera10Colombo
54Ravish Ravindra10Colombo
55Sameera Jayasinghe10Matara
56Stanly Sirisena10Colombo
57Suresh Thabrew10Kalutara
58T.D.R. Peiris10Gampaha
59Trevo Roshan10Gampaha
60Upali Herath10Kandy
61W. Kalum Priyadarshana10Colombo
62W.T. Rathnakumara10Colombo

Updated List till 31/03/2020

Aqua Master Award

NoExaminer / Coach & ClubTest completedDistrict
1Thangathurai Somaskanthan SwimBatti Swimming Academy60Batticaloa
2Gunaweera Manchanayake GM Swimming Academy40Colombo
3Thedchanamoorthy Rajaselvan Batti Swimming Club30Batticaloa
4Antony Fernando A & G Swimming Academy20Puttalam
4Chandra Siriwardana Hans Maribo Swimming Club20Gampaha
4Janaka Periyapperuma Water Born Swimming Academy20Colombo
4M. Rathnamanage Army Swimming Club20Colombo
4Mohamed Fawas Future Legends Swimming Academy20Colombo
4Ms.Dilshani De Silva Kalutara Aquatic Club20Kalutara
4Ranil Peiris Dolphin Swimming & Lifesaving Academy20Puttalam
4K. Sumith Rathnayake Army Swimming Club20Colombo
4Sudesh Namal Nivasie Aquatic Club20Gampaha
NoExaminer / CoachTest completedDistrict
13Amila Perera10Puttalam
14Anura Senanayake10Colombo
15Champika Nuwen10Colombo
16D.P.S. Weerasinghe10Gampaha
17Janaka Ravilal10Colombo
18K.D.W. Hewage10Galle
19Kithsiri Ihalagamage10Colombo
20Lahiru Weerasekara10Colombo
21Lional Perera10Colombo
22Ms.Darshi Anuruddika10Gampaha
23R.B.N. Pushpakumara10Ampara
24Saliya Kulathilaka10Colombo
25Sameera Jayasinghe10Matara
26Samitha Fernando10Puttalam
27Shelton Fernanado10Kalutara
28Stanly Sirisena10Colombo
29T.D.R. Peiris10Gampaha
30Upali Herath10Kandy
31V.A. Gunathilaka10Kurunegala
32W.S.R. Kalum10Colombo
33W.T. Rathnakumara10Colombo

Updated List till 31/03/2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *